Sofia Belórf järjesti melkoisen shown.
Gekkosen lukija bongasi Sofia Belórfin ystävänpäivänä (14.2.) helsinkiläisessä kauppakeskuksessa.
Sofia oli saapunut paikan päälle ilmeisesti tarkat pläänit mielessään. Blondikaverinsa kanssa liikkeellä ollut kohujulkkis osti ensitöikseen itselleen kukkakimpun, jonka jälkeen kaksikko järjesti häpeilemättömän kuvaussession kanssashoppaajien edessä.
Silminnäkijöiden mukaan hiljattain Tukholmasta kotiutunut Sofia pyllisteli ja tanssahteli kameralle kukkapuska kädessään.

Nauru raikui kauas.

Sofia lähetteli lentosuukkoja utelijaiden ihmisten ihmetellessä touhua.

Välillä piti tietysti tsekata, että kuvat ovat hyviä ja tukka mintissä.

Sofia nyrpisteli nenäänsä luuri kädessä.

”SJB” eli Sofia Jessica Belórf, niin kuin hän uudessa Instagram-biossaan mainitsee julkaisi myös sometililleen materiaalia tästä päivästä.
Seiska-lehti on väittänyt Sofia deittailevan suomalaista miljoonaperijää, joka asuu Tukholmassa. Kaksikon suhde on puhuttanut suomalaisia netin keskustelupalstoilla. Gekkosen tietojen mukaan mistään vakavasta ei ole kyse.
Pitäähän Sofian saada itseään näkyville kun muut eivät sitä tee.Tulruuden turha ihminen,menisi oikeisiin töihin ja maksaisi veroja niinkuin muutkin,ei se sitä miljonääriä ikinä löydä.
Kateelliset rumat mammat purkaa pahaa oloaan Sofiaan. Get a life.
Haaveet elättäjästä kaatuu….. SOPEUDU!
blöröllä ei ole ystäviä, pakko taas oli ottaa joku naispuolinen maksaja mukaan. Laittaa videoita toisten ystävistä omaan Instaansa. Hävytöntä! Ei edes tunne niitä tyyppejä ja ominaan laittaa… Mihin on kadonnut esim. Mirkkuli? Missä ovat Luke Neymar ja muut kuvitellut ”poikaystävät”. Eikö kukaan tägännyt blöröä? Ei, joten SOPEUDU blörö, kulissit ja haaveet kaatuu, hah.
Sofia on Suomen kaunein nainen ylivoimaisesti, kaikki muut kalpenee vierellä
Vanha luuska jo. Turha enää kehua.
tosi on , suomen tyhmin paksu perse tappijalka tantta ! rytmitajuton aasi…
Itsestäsikö puhut
No niinpäs onkin! – Ja henkistäkin kauneutta riittää näköjään loputtomiin. Hyppii, kun joku
järkeä vailla oleva sen halpis kimppunsa kanssa.
Eipä pahemmin järki paina tätä ’luksusnaista’.
Herranjestas mikä myötähäpeä. Tässä 32-vuotiaan naisen päivä. Pyörii kauppakeskuksessa kuvauttamassa itseään 2 viikkoa tuntemansa ”bestiksen” kanssa. Mitä seiska ensi kerralla kirjoittaa? ”Sofian mielikuvitus miljonääri poikaystävä osti upealle ihanelle luxus Sofialle kukkia”. Journalismin taso on kova. Onneksi näitä järkeviä julkaisijoitakin vielä on. (Siis gekkonen) Jännä nähdä mitä Sofia esittää kun pärähtää käyntiin mun synttäri kuukausi. Johan siellä instagramissa oli kuva menneiltä 30-vuotis syntymäpäiviltä. Onko tuolloin jo uusi bestis? Vietetäänkö synttärit Marbellassa? Monacossa? Morocossa? Vai jätkäsaareen yksiössä alepan ilmapallojen kera. Anna mun kaikki kestää.
Ihan oikeesti, parasta olisi, että kukaan ei julkaisi mitään ja keskustelupalstat hiljenisivät.
Niinpä, yrittäkää päästä kateudesta ja katkeruudestanne yli. Näyttä kaikki, mitä Sofia tekee tai on tekemättä olevan punainen vaate teille. On hän vaan niin kaunis nainen, että kyrsiihän se joitakin.
Sofialla on omat ystävät, oletteko niistäkin kateellisia, täytyykö nekin haukkua varmuuden vuoksi.
Ja ihan pakkoko on kytätä Sofian joka kuva ja liike?
Sairautta tuokin.
Mitkä ”ystävät”? Nyt ei varmaan kaikki ymmärrä mitä tarkoitat? Sen ystävät vaihtuu aika tiuhaan ja on vaan yksi yleensä joka toimii sen assarina kunnes saa tarpeekseen ja sitten taas uusi tilalle. Eikös tää nykyinen ole jotain 23 vuotias? Kuinka kauan sekin jaksaa…
Ja ”ystävän” tulee jättäytyä taka-alalle ja rahakaan e ole pahitteeksi
Älä viitsi enää kehua, ei mene enää kenellekkään läpi. Maine on mennyt. Eilen mainittiin taas nimi Rikospaikkaohjelmassa kolmosella. Tyhmä on ollut. Sofian päivityksillä saatiin hyvää aikaan rikostutkinnassa.
Sitä mieltä minäkin olen. Jokainen kommentti keskustelupalstoilla tuo lisää huomiota Sofialle. Seiskan ja gekkosen kaltaiset lehdet lukevat näitä ylilaudan ym anonyymejä kirjoituksia ja tekevät niistä juttuja. Kuka näistä hyötyy, tietysti lehdet klikkausten kautta, mutta myös sofia seuraajien kautta. En ymmärrä miksi pitää tällaista turhuketta seurata ja vielä kommentoida lukemattomia kertoja samoista asioista kerta toisensa jälkeen. Hakekaa ihmiset elämä.
Totuus esiin = Sofia
’Kuuntele ittees’, mitä kadehdittavaa on
tässä Lokin elämää viettäneessä ihmises-
sä? – Entäpä ystävät? Yksin haahuilee
ympäri kaupunkia ja ’entisiä ystäviä’ on
pilvin pimein…
Miksi sitten seuraat häntä…
Saa päivän naurut
miksi kukaan haluaisi tuhlata aikaansa tai rahojansa tuollaisen elätin ystävänä , kyllä ton seurassa munaisi itsensä totaalisesti ! mutta tämä blörö on jo niin kaukana fiktiivisessä elämässään realiteeteistä ettei tajua enään kuinka on munannut itsensä aivan tyystin ! suomen kim k. , j.lo etc….huh huh….
Näyttä kaikki mitä lortto pummi todellakin jättää tekemättä ! ei kirjaimellisesti hoida yhtään mitään , lokittaa ja pummailee sekä kuvailee itseänsä hisseissä ja vessoissa kuin joku suurikin stara ! ja nää sen ystävät , keitä he ovat…neva hööd… vaihtuvat liukuhihnalta kuin junan asiakkaat ! miksihän kukaan sen n.s. ex just mun bestiksistä ei halua olla ton tomppelin kaa missään tekemisissä ? onhan sillä nyt tosin hetken tää uus bestis : kettutyttö….
Sinä itse olet näköjään tekemisessä hänen kanssa seuraamaalla ja kommentoimalla häntä
Täysin samaa mieltä. Ja instassa pitäisi lopettaa seuraaminen, osahan seuraa uteliaisuuttaan. Itse en seuraa kuin täällä Gekkosessa. Julkisuuttahan tuo hakee ja sitä saa lisää meidän kommenteistamme. Annetaan Sofian vaipua unholaan vaikka kuinka ärsyttäisi nuo lapselliset jutut, touhut ja valheet.
Älyäisi edes itse kuinka tyhmä on!
En voisi olla enempää samaa mieltä. Voi että täällä jaksetaan jauhaa jonkun idiootin nobodyn tekemisistä vuorokaudet viikot ja kuukaudet ympäri!! Ja jotkut vielä täysin pakkomielteenomaisesti seuraa tuota idioottia instassa. Varsinaista stalkkausta. Kyllä on köyhää ja tyhjää elämä!!!
Kuitenkin päädyit tänne itsekin ja vielä kommentoit. Harva seuraa Sofian instaa kun kaiken tuon feikkaamisen näkee laudalla. Selvää on että seiska ja iltalehti kirjoittelee tästä näitä ylistäviä juttuja vaikka kukaan niitä ei kommentoisi. On vain oikeus ja kohtuus että joku järkitaho näyttää tuon kolikon toisenkin puolen. Ei pääse syntymään tuleville sukupolville sitä kuvaa että työttömänä voi ostella parin tonnin balenciagaa-KUN ULOSOTTO MAKSAA! Tai tehdäänkö normi siitä että keski-ikää käyvä OLETTAA että poikaystävän isä on VELVOLLINEN elättämään? Manikyyrit, viiksivahaukset ja liikkeen paras auto tottakai, vaikka sitä korttia ei satu olemaan. Sillähän ei ole väliä mistä se raha tulee-laillista-TAI vähemmän laillista- Kuhan JOKU MUU sen maksaa. Itse en halua tehdä nuorisolle normia näistä Ranta-Ahoista tai belorfeista. Mutta jokainen tyylillään.
Keskustelupalstojen käyttämä klisee…” kuitenkin päädyit tänne ja kommentoit”
Kyllä, nimenomaan päädyin kommentoimaan teitä pakkomielteenomaisesti kommentoivia stalkkaajia ja vihakirjoituksia suoltavia elämänkoululaisia
Itse olet ”klisee” elämänkoululaisuutenesi. Sofiahan se tässä = se white trash elämänkoululainen, jos kuka. Ei ammattia, ei töitä, ei lompakkoa, ei häpyä tai häpeää omista tekemisistään, ei tyyliä, ei mitään.
Hahahahaaaa!!! Vai elämäkoululaisia. Jännä että tuli puheeksi. Milloin Sofia meinaa jatkaa kielilukio opintojaan ja mennä töihin?
Niin huonosti tuskin kellään tällä palstalla asiat ovat että tarvitsee soittaa seiskaan juttu päästäkseen TUKHOLMAAN! Ei siis esimerkiksi aurinkorannoille. Vaan ihan vain tuohon naapuriin. Haha..
Sielläkin esittää olleensa tapaamassa sukatonta miljonääri poikaystävää. Vaikka todellisuudessa joi pullonsuusta vodkaa uuden bestiksen kanssa. Kyllä tuo sinun idolisi ihka oikealta elämänkallulta kuulostaa minun korvaani. Jatkokoon elämänkoululla tienaamien laukkujen myyntiä. Me muut menemme kiltisti töihin.
Taidat itse olla samanlainen luuseri kuin Sohvakin?
Oikein hyvä, kun kirjoitat perusteellisesti asioista. – Jotka eivät tiedä Sofian asioista, heillekin ’valaistuu’ tämän koko kansan
inhokin elämisen arvot ja vaiheet.
Kyllä normaalit ihmiset velkansa maksaa ja laskut aina ajallaan. Mutta ei tämä velkainen tekoluksus.
Taisi se koira älähtää, johon kalikka kalahti. Sinähän osaat Belorfin instat tai ainakin tekemiset ja tekemättä jättämiset ulkoa, sen olet todistanut lukemattomia kertoja. Ja heti kun tulee uusi Belorf-ketju, ryntäät tänne postittamaan kilometrinpituisia vuodatuksiasi. Kova on sulla viha itsellesi täysin tuntematonta ihmistä kohtaan. En minäkään häntä todellakaan ihaile, mutta tuollainen vihan määrä on jo uskomaton. Mikä mahtaa olla ongelmasi? Henkisesti tasapainoinen ihminen ei käyttäydy tuolla tavalla. Vai onko se Belorf sittenkään sinulle tuntematon? Miehenkö se on sulta vienyt? Ettet vain ole se yksi tyyppi, joksi sinua on usein täällä luultu, tämä toinen ällötys Aitolehti. Keksi itsellesi arvokkaampaa tekemistä kuin ainainen muiden ihmisten haukkuminen ja täällä päivystäminen ja luuhaaminen. Nykynuoriso piut paut antaa sinun mesoamisillesi. Yksikään fiksumpi nuori ei noita olioita ihaile ja käsittää kyllä, että aikuisen ihmisen on elettävä sen mukaan, mihin rahat riittävät. Hanki itsellesi elämä!!!
Siinä vaiheessa voi tulkita asian jo pakkomielteeksi, kun kirjoittaa usealla eri nimimerkillä että ”en mä edes seuraa tai fanita”.. Mutta kuitenkin useamman nimimerkin voimin täytyy rientää puolustelemaan. Heh.. Ettei nyt vaan mennyt tunteisiin? Nähkääs meitä muita E.V.V.K.!!
et ihaile mutta kovasti tunnut puolustelevan ! ehkä sinunkin pitäisi hankkia itsellesi elämä , ei mulla muuta….
Sofiahan on julkkis, eikö saisi esiintyä myös julkkiksena? Tämä gekkonen on oma lukunsa, jotain kaunaa kantaa Sofialle, eikö ole saanut haastattelua vai mikä lie.
Niinpä, tulisipa totuus esiin. No, kaikki tietävät jo, että blörö valehtelee melkeinpä kaikista asioista, joten odotamme vain, kuinka nopeasti haaveet ja unelmat kaatuu. Silloin tekin, jotka ihailette blöröä, huomaatte, että valheella on loppujen lopuksi lyhyet jäljet.
Tosi noloa esittämistä. Ja tämä kohukauhutar tekee sen vielä julkisesti. ÄO samaa luokkaa kuin pierulla… Ei mulla muuta.
Kiitos gekkoselle joka ei alennu Seiskan tasolle!
Sinä asennoidut kuitenkin seiskan tasolle kannattamalla heidän lehteä ja julkaisemalla vihapostia eri keskustelupalstoilla julkkiksista. Nouse sieltä ja hanki elämä.
Ansku Ansku, onko lääkityksestä kohdillaan kun olet niin hurjana jatkuvasti? Alamme olla huolissamme sinusta…
Kiitos vaan taas Gekkonen! Ammut alas turhat spekulaatiot Yes!
Ja miten se vaikuttaa sinun elämääsi…vai eikö sinulla olekaan elämää muualla…
Ei taida sullakaan olla elämää – kun roikut täällä ja vastaat hyökkäävästi jokaiseen vastaukseen. Mä teen nää sulle kaikki yhdellä kertaa ja istun metrossa matkalla kotiin . Have a nice life.
Kävitkö Viinakaupassa hakemassa Sordusta?
taitaa nyt alkaa sappi kiehumaan mepa-sohvalla ja sen uudella bestiksellä , tällä blondi-pissiksellä…. eiköhän nää anskut , luksusnaiset ja muut ”puolusteliat” oo just tää kyseinen kaksikko ! et kivaa ja levollista päivää 🙂
Missä olen puolustanut Sofia, en missään. Päinvastoin, olen nimenomaan kommentoinut teitä pakkomielteenomaisesti kommentoivia stalkkaajia ja vihakirjoituksia suoltavia elämänkoululaisia jotka annatte Sofialle huomiota ja tätä kautta tietyille lehdille myyntiä. Jos lopettaisitte Sofian seuraamisen ja kommentoinnin, lehtien kiinnostus loppuisi kun klikkaukset laskisivat.
Toistan, että en todellakaan fanita Sofia. Nimenomaan päädyin kommentoimaan teitä pakkomielteenomaisesti kommentoivia anonyymejä stalkkaajia ja vihakirjoituksia suoltavia elämänkoululaisia, oli kohteenne kuka tahansa julkkis.
Ihanaa että olet noin intohimoinen Sofian puolustaja. Nostan hattua sulle ( jos sellainen olisi nyt päässäni) . Jatkatohon tahtiin. Oot ihan mahtava tyyppi! Go, go Ansku! Niin sitä pitää toimia, anna palaa!! Go go go . Sohvi ottaa varmaan assarikseen kun oot noin hyvä tyyppi.
Kirsi pieni, lukutaitosi tarvitse päivitystä. En edellenkään puolusta Sofiaa, enkä heraparatkoon ole hänen fani. Sen sijaan sinun kaltaiset vihapuhujat oksettaa minua, kohdistui se sitten julkkikseen tai naapurin tyttöön. Harmi kun teidän kotikasvatus on mennyt pieleen, vai onko sitä ollutkaan. Onneksi julkkikset ovat ryhdistäytyneet ja miettivät toimenpiteitä. Vihapuhe on uhka sananvapaudelle ja demokratialle. Vihapuheen kieltäminen ei tarkoita sananvapauden kaventumista. Sananvapaus ei ole koskaan suojannut rikollista puhetta, esimerkiksi kunnianloukkauksia tai kiihottamista kansanryhmää vastaan.
Stop Hate for Profit
Lopeta jo…. Ja oksenna pois!!!
En ole mielestäni haukkunut blöröä enkä sinua. Minusta sinä vaikutat hyökkäävältä kirjoituksiesi. Olet peloittava ihminen, luulet tietäväsi toisista ihmisistä kaiken. Arvostelet muita ja kirjoitat myös minusta hyvin loukkaavasti. Et kuule tiedä anskubansku minusta mitään joten anna olla vaikka sananvapauttasi siellä voimakkasti käytät hyväksesi. Eipä mulla muuta.
mitähän toimenpiteitä ne miettivät ? ansku banskun tietopankki tarvitsee päivitystä kun täällä ihan pehmeitä höpisee….
’Anskubansku’ jep, jep.