Katiska-vyyhdissä 13 vuoden maksimituomion saanut Niko Ranta-aho vaikuttaa viettävän nykyään enemmän aikaa vapaalla kuin vankilan sellissä.
Niko on viime aikoina julkaissut useita päivityksiä, joissa hänet nähdään viettämässä aikaa eri paikoissa, muun muassa mökillään. Hänen rinnallaan on myös uusi tyttöystävä Mel, jonka juuret ovat Kuubassa.
Ranta-ahon kuubalainen tyttöystävänsä Mel on jakanut Tiktokissa kaksi autossa kuvattua videota, joissa pariskunta näyttää hyvin rakastuneilta.
”Hänen lähellään tunnen olevani turvassa”, Mel kirjoittaa toisen videon ohessa englanniksi.
@melhidalgo3 If you know you know #Ranta-aho #protected #myworld ♬ original sound – Gobookingforhosts
@melhidalgo3 If you know you know #Ranta-aho #protected #myworld ♬ original sound – Gobookingforhosts
Vapautuu vankilasta jo ensi vuonna
13 vuoden maksimituomiosta huolimatta Ranta-aho vapautunee vankilasta jo vuonna 2026, sillä ensikertalaisena hän istuu tuomiostaan vain puolet. Ranta-aho sai Katiska 1-tuomioonsa myös alennusta tunnustamalla rikoksiaan poliisille.
Niko Ranta-aho on ollut vangittuna kesästä 2019 lähtien.
Lue myös: Niko Ranta-aho sai maksimituomion – vapautuu vankilasta kuitenkin jo vuonna 2026