Uuden rakkauden löytänyt hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti, 38, kertoi Instagram-tilillään iloisia ja yllättäviä uutisia.
Martinan paljasti, että hän on ansainnut kisapaikan Dubain Ironman 70.3-kilpailussa, joka järjestetään lokakuussa. Päivityksessään Aitolehti vihjaa myös, että hänet saatetaan nähtä omassa tv-ohjelmassa.
– Siis tämä ihana hullu elämä kyllä osaa yllättää just sillon kun sitä vähiten odottaa! Oon tässä pyöritellyt mielessäni tämän vuoden kisasuunnitelmia, koska kesä menee yhden ison ja aikaa vievän TV-projektin ympärillä ( ei iholla ) johon haluan antaa kaiken ammattitaitoni ja läsnäolon, Martina kirjoittaa.
– Eilen viimeksi skrollailin kisoja mitkä sopis mun aikatauluihin ja tähän tilanteeseen. No, illalla just ennen nukkumaan menoa sain meilin missä ilmoitettiin että olen ansainnut Dubain kisasta paikan IRONMAN 70.3 world championship kisoihin, mitkä käydään syyskuussa 2021, Martina hehkuttaa.
– Mä olin mielessäni ajatellut että ehkä 2023. Mitä helvettiä ihmiset??? Mun iso isoin unelma on käymässä toteen ???? Rekisteröinti on tehty ja nyt lähtee treeneissä ihan uus vaihde päälle.
– Kiitos elämä, kiitos kaikki tyypit mun lähellä jotka uskoo ja jaksaa.
Mä olen kova tekemään työtä, hyvin nöyränä ja uskon vahvasti siihen että just sillä mennään eteenpäin, Martina päättää kiitollisena.
View this post on Instagram
LÖYSI UUDEN RAKKAUDEN
Martina löysi muutama kuukausi sitten rinnalleen uuden rakkauden entisestä jääkiekkoilijasta Hannu Pikkaraisesta, 37. Pariskuntaa yhdistää urheilu ja kaksikko on hempeillyt jo useissa yhteiskuvissa sekä päätynyt Seiska-lehden paparazzikuviin.
Pitääkö tästäkin olla kateellinen??? Kokeilkaapa nyt itse kukin pyrkiä samaan. Kateus vie kalatkin vedestä.
niin,Ironman- kisoja järjestetään myös Suomessa,ja ympäri maailmaa.
lisäksi on vielä Triathlon kisoja,joita on myös ympäri Eurooppaa ja maailmaa.
siitä voi laskea kuinka paljon on osanottajia.ja minka tasoisia kilpalijoita.
Triathlon on siinä mielessä hyvä laji,että se sopii melkein kelle vain,joka harrastaa
liikuntaa ja kestävyys urheilua..
Jo muutaman viikon kestävyys urheilu mm.(juoksu,pyöräilu,uinti)treenillä voi saada hyvän lähtökunnon,
Ihan tzemi suoritus Martinan ikäiseltä mimmiltä. Onnea kisoihin.
Tuleeko Rambo mukaan vai ehkä taulurosvo?
Voi jessus. Tämä tyrkky Aitolehti tosiaan on mielestään huippu…..
Suomessa on siis monta miljoonaa ” huippua” jotka harrastavat liikuntaa. Äly hoi älä jätä……
Tämä Aitolehti ja exänsä Eerikäinen ovat kumpainenkin niin itseään täynnä olevia kouluttamattomia ihmisiä, jotka eivät ole päivääkään tehneet kunnon töitä, vaan hilluvat mediassa aivan typerillä jutuilla ja itsekehuillaan. Ja voi todella todeta, että sääli heidän lapsiparkojansa.
Heh…! Jos Rampo tällä kertaa ja heistä tehdään elokuva josta tulee maailmanluokan hitti.
Typerys!
Ketään ei kiinnosta!
Hellu on todella kateellinen. Ottaako noi koville . . . . voi, voi.
Eipä ota pätkääkään koville. Päinvastoin. Naurattaa moinen tempoilu ja vouhottaminen. Toi Martinan touhuhan on ihan kiihkouskovaisuuteen verrattavaa addiktiota. Kaikki liiallisuuksiin menevä on pahasta.
taitaa olla niin päin että tätä ”uudet selitykset” ottaa itseään pattiin se Sohvi ja kun on oivaltanut ettei se Aitolehti nyt niin stara olekkaan ,täällä Gekkosessa,eikä laajemminkaan ihmisten jutuissa.
Se on näitä ihmisten välisiä eroja.toiselle joku on ”esikuva”..?
toiselle tyrkky pulliainen.
Ei kiitos. Huvittavinta tässä on se että Martti vissiin luulee olevansa huippu urheilija.
Vaikka on tavallinen Pulliainen joka harrastaa liikuntaa.
Mutta kyllä nyt kelpaa, kun Martinalla on kotona ”kallio”, joka tsemppaa ja johon voi luottaa… Kysymys kuuluukin, että kuinka kauan tuo ”kallio” on paikalla? Hetikö se muutti sinne??
Ei mutta nythän koko Suomi saa oikein sportti parin! Joka lehteen vaan kuvat edestä ja takaa.
He ovat kohta maailmanmestareita molemmat.
Aika katkeralta vaikuttaa tuollainen kommentti 😀 Maailmanmestaruuskisoihin ei yleensä kutsuta perus pulliaisia, jotka sattuvat harrastamaan liikuntaa. Ja harva peruspulliainen ylipäänsä ui 3 km, pyöräilee 90km ja siihen perään juoksee vielä 21km muutamassa tunnissa.
Lue yllä oleva. Kyllä mainittua liikuntaa harrastaa aika monikin Pulliainen.
Toki harrastaa…suurin osa meistä osaa kävellä, pyöräillä ja hyvässä lykyssä uidakin..kyse onkin siitä missä ajassa Martina, on matkat taittanut..ja kuten ”katkeraa” nimimerkki mainitsi.. mistään kortteli ympäri matkoista ei ole kyse.
En minäkään tarkoittanut kortteli ajoa”, vaan nimenomaan kestävyys urheilua.
Luetun ymmärtämäninen?
Kenties itselläsi? Jos luit jutun niin kyse on iron man 70.3 world championship kisoista. Eli ei, millään parin viikon treenaamisella et kyseisissä kisoissa pärjää ..Sopii toki kokeilla. Mutta voisin veikata että todellisuus kohtaa epärealistisuuden. Mutta pääsitpähän taas kirjoittamaan martinasta jotain negatiivista,oli aihe mikä tahansa. Päivä siis pelastettu.
Tarkoitin että jos on aijemmin urheillut, hyvä pohja kunto, niin muutaman eli noin 7-10 viikon treenin jälkeen voi miettiä pikkuhiljaa miten edetä. Oman kunnon mukaan.
Vieläkö pitää vääntää?
Edelleen..se että moni harrastaa ei tee Martinan suorituksesta yhtään vähäpätöisempää. Sijoittunut sekä Suomessa että ulkomaisissa kisoissa hyvin.
Voi, voi kyllä taas kerran Monnilta katkeraa kirjoittelua. Kas kun et vedä sairauksia tekstiisi.
Hehe …
Voi voi teitä lapsia.
Martina saa runsaat alapeukut, – tekee
mitä tekee.
Onnea taas kisoihin!
Heh…ihanan rehellinen. Mutta joo..tiukkaa menoa on. Sopii kokeilla samoja tuloksia ”parin viikon treenillä”… Voi olla että fillari löytyy puskasta ja omistaja ihan jostain muualta.