Martina Aitolehti ponnahti julkisuuteen salarakkaana Marika Fingerroosin tavoin. Marika oli Vesa Keskisen ja Martina huippufutari Alexei Eremenkon salarakas.
Aitolehti ja Fingerroos muodostivat salarakaskohun saattelemana laulajaduon Salarakkaat, jonka esikoisingle julkaistiin heinäkuussa 2005. Kaksikon laulu-ura loppui kuitenkin lyhyeen.
Martina muisteli tällä viikolla ilmestyneessä HS:n haastattelussa salarakaskohua, ja siitä syntynyttä lyhyttä lauluduo uraa.
– ”Kaduttaa” on ehkä hassu sana, mutta en tunne erityistä ylpeyttä, jos nyt googlaan Salarakkaat, Martina kertoi HS:n Kuukausiliitteen haastattelussa.
Martina kokeili muutama vuosi sitten myös soolouraa, mutta musabisnes ei ollut Martinan juttu.
View this post on Instagram
Ei ole enää muuta kirjoitettavaa kuin tissit ja perse se on nykyajan meininki.
Nolointa tässä on se että Hesari teki flopin ja julkaisi koko jutun.
Järkyttävää, että tuollaisista tehdään oikein Hesarin kuukausiliitteeseen juttu! Eikö mitään arvokkaampaa ja tasokkaampaa julkaistavaa todellakaan ollut? Hesari vajoamassa journalismissa Seiskan tasolle!
Se tosta vielä puuttus että tollasesta paskasta joku ylpeilis.
Martina, ei hätää!
– Aivan jokaisella on juttuja, joita
ei olisi pitänyt tehdä. – Eteenpäin,
’kakanjauhajia’ on aina työympäristössä,
naapurustossa, suvussa ja käsittämät-
tömän paljon ventovieraissa!
– Hyvää ISÄNPÄIVÄÄ kaikille, niillekin
isille, joita olen näillä kirjoituksilla
joskus loukannut (aivan pikkuisen),
olette kuitenkin rakkaillenne tärkeitä.
– Gekkosen ’äijätoimittajille’ myös
hyvää isänpäivää!
Elämä kasvattaa….kaikki hyvät ja huonot tarinat martiinan elämässä on muokannut hänet ihmiseksi joka hän on nyt.