Hyvinvointiyrittäjä Martina Aitolehti, 43, julkaisi sosiaalisessa mediassa uuden promovideonsa valmennuspaketistaan BeWell. Itse asian sijaan huomio videolla kiinnittyy ohueen treeniasuun, joka ei juurikaan jätä mitään näyttämättä. Video on kuvattu vielä alaviistoisesta kuvakulmasta, joka korostaa Martinan lihaksikkaan vartalon lisäksi myös intiimialuetta.
– BeWell on enemmän kuin haaste – se on herätys elämään, jossa voit paremmin joka päivä, kertoo Martina Instagram-julkaisun yhteydessä.
Katso video alta tai Instagramista.
Martina ei tietenkään ole ainoa fitnessyrittäjä, joka julkaisee kehon jokaisen osan näyttävää materiaalia. Fitnessvaikuttaja Erna Huskon suosio perustuu valtaosin hänen pakaralihasten esittelyyn.
– Jos sulta puuttuu motivaatiota ja tietämystä pakaroista – niin nyt et skippaa, hehkutti Erna Instagramissa.
Tiukat ja läpinäkyvät treeniasut ovat täyttäneet kuntosalit ja lenkkeilypaikat jo jonkin aikaa. Kysymys kuuluukin onko kyse enää treenin tehokkuutta edistävistä vaatteista ja vapaudesta olla sinut oman kehonsa kanssa vai ollaanko tässä trendissä menty liian pitkälle.
Lue myös: Eronneelta Martina Aitolehdeltä pysäyttävä päivitys: ”Ihan kauhea vuosi mun elämässä”
Pitää näköjään alkaa heti heruttamaan itseään kun ex ukko viisastui ja lähti. Firma takoaa tappiota,niin jotain pitää tehdä 😂