Ruutuässästä ja Ruutuysistä tuttu Jorma Pulkkinen, 83, on julkaissut Facebookissa kovasanaisen päivityksen koskien Huutokauppakeisari Aki Palsanmäen t-paitaa, jossa luki ”Trallallaa – taas ahdistaa ja v*tuttaa.”
TV-legendan mielestä v-sanaa käytetään nykyään aivan liikaa televisiossa.
-Voiko tämän hölmömpää t-paitaa oikeassa tv-ohjelmassa! Kyllä tuota v-sanaa harrastetaan telkkarissa, mutta ensimmäisen kerran näen tuon kuuluisan oikein kirjoitettuna oikein tv-paitaan. Ei käyttäjällä eikä ohjaajalla ole kaikki kotona. Kyllä se paidassa lukee. Se tuote, Jorma kritisoi.
Lue myös: Jorma Pulkkinen kritisoi kovin sanoin Latela-sarjaa: ”Olette aika sikoja”
Jorman Facebook-räntistä uutisoi ensin Como.
Niin rahanahne huijari tekee pahaa katsoa ei pysty enään katsomaan kun huijaa minkä ehtii se tinkiminen on ihan sairasta.
Hyvä Jorma Pulkkinen kun kirjoitit, olen aivan samaa mieltä kanssasi. Hyvää syksyä sinulle.
Pulkkinen on aivan oikeassa. Kyllä olisi syytä siistiä puheita .v-sana muutettava poistettava.
Aivan samaa mieltä. Latelasta vielä sen verran kun sitä vertaa englantilaisiin laadukkaisiin autosarjoihin ei voi todeta muuta kuin tosi junttien hommaa!!
Tekohauska, alapään sanoja viljelevä ahne m_lkku koko huutokauppasetä…
Eipä ne Akin vitsit ja paitojen tekstit naurata, mutta mä jätän ne omaan arvoonsa ja katson ohjelmaa. Jos joku ei tykkää niin kanavaa voi vaihtaa tai laittaa telkkarin kiinni.
Jos niin tykkäät noista alaoäävitseistä ja ihmisten huijaamisista niin katsele pois vaan.
Joo samaa mieltä, lopetin huutokauppakeisarin katsomisen tästä syystä!! Mautonta Akin huumoria, en viitsi katsoa
Olen kans miettinyt monet kerrat tuon Herran t paitojen tekstejä,ei kohteliasta huutokaupan asiakkaitaan kohtaan puhumattakaan että telkkarin katsojia kohtaan. Mutta hän tuntuu olevan sen verran terävää äijää,ettei paljo kiinnosta muitten mielipiteet. Muijalle kans kyrpä sanalla koristettu paita päälle,niin ootte vielä enemmän samikset!
Epäsivistyneitä molemmat. Oikein hyvin sopivat yhteen.
Totta kirjoitat Jorma Pulkkinen! Mitä isot edellä sitä pienet perässä. Pihallani hiekkalaatikolla pikkupentu tutti suussa huusi perääni v….un ämmä. En ollut sanaakaan hänelle sanonut
Huutokauppa ohjelma paras ikinä katson kaikki jaksot ja hei otetaan noi textit vitsillä ei olla pipo tiukalla.Aki fani
Äläpä nyt Palsanmäki kehtaa !!!
Heli tullut hulluna puolet huutamaan!!! mutta sekaisinhan toi pariskunta on mennytkin julkisuudesta.
Kateellisten höpinää
Sinä saat katsella vaikka koko ajan jos niin tykkäät. Noita alapäävitsejä ei millään mittarilla voi laittaa huumorin piikkiin.
Maku asia, mielestäni tämä Aki vaimoineen ei kuulu televisioon! He voivat mölistä näitä helppo-heikkien ikivanhoja ”vitsejä” ihan siellä omalla kamarillaan!!!
Ei kuulu televisioon ei. Miksi näiden annetaan vuodesta toiseen jatkaa ja jatkaa? Yli 10 vuotta reippaasti. Selvästi huomaa, että koulutus- ja sivistystaso on nolla kummallakin. Kansalaiskoulutasoa jos sitäkään.
Kyllä tuo huutokauppakeisari sais jo loppua telkkarista. Tosi ällöttävä ukko tuo Aki ja kuvittelee vielä olevansa vitsikäs, samoin rouvansa. Onhan tuo ohjelma pyörinyt jo ainakin 10 vuotta. Ei jatkoon kiitos.
Kyllä tuo Aki on todella ällö. Aina yrittää ilmaiseksi ottaa ihmisiltä kaikki tavarat. Ahne ukko ja kumpikin ovat rivoja.
Jep kovin sniidu äijä.
Samaa mieltä. En käsitä ihmisiä, jotka nauravat tuon ukon typerille alapääjutuille. Koko huutokauppakeisarin porukan älykkyystaso ei päätä huimaa.
Aivan samaa mieltä.
Niin vanhoja juttuja ja vitsejä.Ja tosiaan noi sen paidat,aina jotain kirosanoja.Siis niin vanhanaikaisia että.Lapsiakin kuitenkin siellä käy niin vois vähän miettiä.Pulkkisen kanssa samaa mieltä.
Samoin olen ajatellut,ettei kovin vitsikäs Aki ole,väkisin nauramista mukamas vitseihin…en katso enää koko ohjelmaa…
Minä olen kerran katsonut viisi minuuttia ja se riitti.
Niin kyllä äijällä on sopimatonta kielenkäyttöä.
….vaan kun ei raukka itse sitä älyä.