Janita Lukkarisen vointi romahti ja lääkärit eivät anna paljoa elinaikaa: ”Haluan kokea vielä joulun ennen kuin kuolen”

Kuolemansairas julkkiskaunotar Janita Lukkarinen, 27, joutui muutamia päiviä sitten takaisin kotisaattohoidosta sairaalaan kovien kipujen vuoksi. Nyt Janita on julkaissut lohduttomia Instagram-videotarinoita, joissa hän kertoo voinnistaan.

– Mulla menee selkäytimessä epiduraali ja oon ollut todella kipeä ainakin viikon ajan. Nyt lisättiin lääkkeitä, jotta pääkipuni poistuisi, Lukkarinen aloittaa videopäivityksensä väsyneellä äänellä.

Lääkärien mukaan elinaikaa ei ole enää paljoa.

– Kaikista ikävintä on se, että lääkärit eivät anna minulle paljoa elinaikaa. Mä pyysin mun ystävän äitiä järjestämään pikkujoulut. Haluan kokea vielä joulun, ennen kuin kuolen, Janita kertoo ja alkaa kyynelehtiä.

– Mä oon Hyvinkään sairaalassa, saa tulla moikkaan, sitä tahtia kun mä vaan jaksan.

Janita joutuu vielä viettämään sairaalassa tovin.

– Mä oon ainakin viikon tai kaks vielä täällä osastolla, koska lääkärien pitää selvittää, mikä on minimi annos (lääke), millä mä tuun pärjään kotona.

Janita myöntää ettei ole varma pääseekö hän edes enää kotihoitoon.

– Se on kysymysmerkki että pääsenkö mä enään kotiin täältä.

Urhea syöpätaistelija kiittää lopuksi seuraajiaan tsemppiviesteistä.

– Kiitos kaikille yks kerrallaan, jotka olette ottanut osaa ja laittanut sydämiä mulle ja kertonut omista kokemuksista. Se on lohduttavaa mutta en mä osaa siihen muuta sanoa, Lukkarinen päättää videotervehdyksensä.

Janita julkaisi myöhemmin myös kuvan, jonka saatteena hän kirjoittaa näin:

– Sairaalakierre jatkuu, voimat vähenee, eikä omat kädet enää jaksa kirjoittaa. Sain tänään kaksi ihanaa kukkalähetystä, kiitos paljon niistä. Kuten kerroin, niin minulla menee epiduraali, josta menee puudutusainetta. Kiitos kaikille jotka ovat lähetelleet enkeleitä ja rukouksia minulle. Mutta tuntuu, että tämä ei ole enää enkeleiden tai Jumalan käsissä. Tämä on ennemminkin jokapäiväinen helvetin kierre. Lähetän enkeleitä ja rukouksia kaikille, nyt voimat eivät riitä enempään.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janita Angelina Lionheart JLu (@juanitapupu) on

Lue myös: Janita Lukkarinen on joutunut jälleen sairaalaan: Lähetti lohduttoman videon: ”Koitetaan vielä uutta lääkettä, jos se ei se toimi, niin se on siinä”

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
11 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Lentsu
Lentsu
4 vuotta sitten

”Bleibet mir und wachet mit mir”.

Minä
Minä
4 vuotta sitten

Janita, kiinnitä katseesi Jeesukseen se on viimeinen koettelemus ,mutta muista et ole yksin hän on kanssasi joka hetki kun pyydät Huuda usko ja luota ainoastaan. Jeesus rakastaa sinua ❤️ Rukoile näin. Jeesuksen opetuksen mukaisesti niin olet turvassa. Isä meidän joka olet taivaissa, pyhitetty olkoon sinun nimesi, tulkoon sinun valtakuntasi tapahtukoon sinun tahtosi niin maanpäällä kuin taivaissa anna meille meidän jokapäiväinen leipämme ja anna meidän syntimme anteeksi niinkuin mekin anteeksi annamme niille jotka ovat meitä vastaan rikkoneet äläkä saata meitä kiusaukseen vaan päästä meidät pahasta,sillä sinulla on valtakunta voima ja kunnia iankaikkisesti isä Jeesuksen nimeen Aamen
Julista voittoa usko siihen. Jeesus on lunastanut sinut sä oot kallisarvoinen tärkeä Jeesus on sun kanssa, älä pelkää
P.s muista tyttö sä oot

Minävaan
Minävaan
4 vuotta sitten

No just juu, mitäs mitäs muuta sitten tällä kertaa? Nää jutut on nähty jo niin monta kertaa, että ihmettelen niitä ihmisiä jotka näihin vielä uskoo! Sairaalaan, kotiin eestaas tämä on kuin jotain saippuaoopperan käsikirjoitusta koko juttu. Ihmettelen kovin sitä, että Terhokodinkin teki näillä jutuillaan joksikin lepokodiksi josta voi tulla ja mennä ihan miten vaan, hävetä sietäisi sitäkin!!

Juu kaikki lukijat, haukkukaa ihan vapaasti, yleensä se on ”viestintuoja” tässä tapauksessa totuuden puhuja joka kivitetään!

Kyllä sairastaa voi ja saa ei siinä mitään, mutta asiasta ei saa tehdä mitään sirkusta jolla yrittää tehdä rahaa. Asiasta voi toki kertoa ja välillä päivittää olotilansa, ihan vaan kertoa asioista eikä tälläytymiseen kannata käyttää tunteja tehdäkseen ilta taikka peräti oikein juhlameikkiä.

Silloin siltä kaikelta menee kyllä pohja, ihmettelen eikö kellekään muulle ole tullut mieleen tämä, vai eivätkö he vain ole uskaltaneet tai viitsineet puhua asiasta? Toki voihan asia olla niinkin,että noita ihmettelyjä ei ole moderointi ole hyväksynyt ja voihan niin käydä tällekin jutulle.

Kaikkea hyvää sinulle Janita ja kaikkea hyvää ja kivutonta loppumatkan! Jonkun on vain kerrottava totuus,”tämän kamelin selkä katkesi tähän” ja toivottavasti te tämän lukevat ymmärrätte mitä tarkoitan ja halusin sanoa!

Hyvää loppumatkaa sinulle Janita!

Jaaakko68
Jaaakko68
Vastaa  Minävaan
4 vuotta sitten

Voisitko purkaa pahaa oloasi jossain muualla? Tämä ei ole oikea paikka.

Malla
Malla
Vastaa  Minävaan
4 vuotta sitten

Mistä päättelet että se tekee näillä rahaa. Voin sanoa että ei tee ja sillä tuskin enään merkitystä. Älä lue asiaan koskevia ilmoituksia jos ottaa mieleen. Annetaan toisen tehdä julkaisuja,meikata tai mitä vaan mitä nyt pystyykään enään tekemään. Näitä tekemisiä ei hänellä enään paljoa valikoimissa ole.

Adalmiina
Adalmiina
Vastaa  Minävaan
4 vuotta sitten

nim.minävaan
Huomaatko miten pahasti sinulla itselläsi on kakkaa päässä?
Tuskin.
Kaltaisesi ihmiset (?) ovat suunnattoman suuri rasite maanpäällä. Ehkäpä saat tosiaan kokeilla tuota Janitan osaa.
Olet jäänyt vajaaksi ja keskenkasvuiseksi limanuljaskaksi, hanki itsellesi elämä.

ani
ani
Vastaa  Minävaan
4 vuotta sitten

Sinulle varmaan tuli hyvä mieli kirjoituksestasi…
Nukut varmaan hyvin…
Voi miten minua etoaa kaltaisesi ihmiset.
Jos kuvittelet, että Janita, tuossa kunnossa, ottaisi mediaan yhteyttä, olet todella tyhmä. Kyllä yhteydenotto tapahtuu päinvastoin ja vielä yleisön pyynnöstä. Meitä on paljon jotka yritämme tukea ja myötäelää Janinan rinnalla hänen viimeiset hetkensä.
Luulen, että sinulle tekisi hyvää psykoterapia.

Lentsu
Lentsu
4 vuotta sitten

Olet Taistelija!!! Olet Upea Tyyppi!!! Hetki kerrallaan!!! ❤

Hohhoijaa
Hohhoijaa
4 vuotta sitten

Janita on kuitenkin jaksanut muokata kuviaan vaikka on kuolemankielissä….

Aj
Aj
Vastaa  Hohhoijaa
4 vuotta sitten

Ja voi olla että se on koko päivän odotettu juttu

Tuulianna
Tuulianna
Vastaa  Hohhoijaa
4 vuotta sitten

Joku toinen on muokannut kuvan. Jokainen normaalilla järjellään sen osaa päätellä.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit