Iida Vainio poseerasi Liiga-pelaajan kanssa yhteiskuvassa – Somemyrsky nousi: ”Kukaan itseään kunnioittava toimittaja ei esiintyisi puolialastomana”

Kultamekollaan julkisuuteen vuoden alussa noussut Iida Vainio, 19, työskentelee tätä nykyä SM-liigajoukkue SaiPan virallisten jälkipelien juontajana lappeenrantalaisravintola Birrassa.

Aiemmin Iida on juontajanut Kultakorneri-osiota mediapersoona Aleksi Valavuoren Valavuori LIVE -ohjelmassa.

Iida julkaisi aiemmin tällä viikolla yhteiskuvan Twitter-tilillään SaiPan kapteenin Jarno Koskirannan kanssa, jota hän haastatteli lätkämatsin jälkeen.

– Oli hyviä juttuja ja paljon jengiä paikalla kuuntelemassa, Iida twiittasi.

Tuore kuva nostatti heti somemyräkän. Syynä tähän on se, että Vainio poseeraa kuvassa avonaisessa punaisessa asussa, joka paljastaa hänen muodokkaan jättipoven.

Joukossa on useita alatyylisiä viestejä.

– Vai ihan urheilutoimittaja… Kukaan itseään kunnioittava toimittaja ei esiintyisi puolialastomana haastattelussa. Kaiken maailman bimboja sitä nykyään täälläkin on, eräs Twitter-käyttäjä tylytti julkaisun kommenttiosiossa.

– Pumpattava B…,kommentoi toinen.

– Mitähän sun faijas tykkää sun silikonitisseistä? Jos mun tyttö laittais tollaset mä ampuisin itseni, latasi kolmas.

Iida ei ole kuitenkaan jäänyt sanattomaksi solvauksien edessä.

– Ihan perus, ku omaa pahaa oloo purataan anonyyminä ei mitään uutta siis! Iida totesi.

Wow! Iida Vainio poseeraa tenniskentällä jättipovi esillä: ”Kiva peli”

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
4 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
ari
ari
2 vuotta sitten

Onko noi silarit pakko kiskoa leukaan asti?

nasse-setä
nasse-setä
Vastaa  ari
2 vuotta sitten

aivan , toikin on vain tyhjäpää barbi kuka esittelee tissejään kun muutakaan ei ole ! julkisuuden kipeä pissis , kyllä näin on !

Punatukkainen tyttö
Punatukkainen tyttö
Vastaa  nasse-setä
2 vuotta sitten

Opettelisi nyt edes äidinkielen. Toimittajan täytyy edes se hallita. Ai niin, opinnot on vielä suorittamatta.

Sanna 22v.
Sanna 22v.
Vastaa  Punatukkainen tyttö
2 vuotta sitten

Aivan opinnot on vielä suorittamatta. Ja taitaa jäädäkin.

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit