Hyvinvointiyrittäjä Martina Aitolehti ja hänen ex-puolisonsa, radiojuontaja Esko Eerikäinen muistelevat tuoreessa Martina & Esko -podcastissa rakkauden huumassa tehtyjä tekojaan.
Keskustelu kääntyy myös Martinan australialaiseen miesystävään, jonka kanssa suunnitellut Ibizan kesähäät jäivät toteutumatta. Pari kihlautui Malediiveillä maaliskuussa 2024.
Eerikäinen kysyy Aitolehdeltä, muistaako hän, miten aussikulta toimitti hänelle valtavan ruusukimpun.
– Siinä oli punaisia ruusuja ainakin sata kappaletta, Eerikäinen sanoo.
– Siinä oli enemmän. Se oli minua isompi kimppu. Tunsin itseni todella erityiseksi siinä kohtaa, koska olen nähnyt vain leffoissa tuollaisia kimppuja, Martina kertoo.
Aitolehti miettii hetken ja myöntää, ettei ole enää saanut kukkia.
– Mutta eipä ole tullut sen jälkeen. Pirunsarvet tuli esiin. Ei ole näkynyt, Martina naurahtaa.
Lue myös: Esko Eerikäinen raivostui Seiskan toimittajalle: ”Jos sä kirjoitat paskaa ja hyökkäät…”
Podcastissa Aitolehti viittaa useamman kerran australialaiseen kumppaniinsa, jonka suhteen hän on ollut aiemmin hyvin vaitelias.
Podcastissa hän puhuu suhteesta menneessä aikamuodossa.
– Nyt tää edellisin suhde, niin minusta tuntui, että siinä kävi samalla tavalla: kaikki jäi. Mä en tajua, miksi mä teen semmoista. Vähän niinkuin toistamiseen pitää pyytää kavereilta anteeksi, Martina tilittää.
Podcastin jaksosta jää vaikutelma, että aussirakas on nyt menneen talven lumia.
Martina & Esko -podcastin sisällöstä uutisoi ensin Ilta-Sanomat.
Lue myös: Martina Aitolehdelle riitti! – ”Nyt en vaikene!”
Kummalta tuli pirunsarvet framille? Ilmeisesti molemmilta!!