Sanna Marinin Emma-tytär aloitti koulutaipaleensa: ”Melkein itkin” – Kuva!

Entisen pääministerin Sanna Marinin perheessä koettiin keskiviikkona tunteikas hetki, kun hänen 7-vuotias Emma-tyttärensä asteli elämänsä ensimmäistä kertaa koulunpenkille.

Marin jakoi tärkeän perhehetken seuraajiensa kanssa Instagram-tarinoissaan, joissa hän julkaisi kuvan tyttärensä ensimmäisestä koulupäivästä. Otoksessa näkyy Emman lisäksi muitakin pieniä koululaisia.

– Siinä se sitten oli. Ensimmäinen koulupäivä. Melkein itkin, Marin kirjoittaa julkaisemansa kuvan yhteydessä englanniksi.

Marin julkaisi Instagram-tarinoissaan kuvan, jossa näkyy hänen tyttärensä ja muita lapsia. Ensimmäisenä koulupäivänään Emma oli ilmeisesti pukeutunut farkkuihin ja leopardikuosiseen paitaan. IG-tarinansa taustalle Marin on lisännyt Van Halenin Jump-kappaleen.

Emma-tytär on Marinin ja ex-aviomies Markus Räikkösen ainoa yhteinen lapsi.

Instagram: @sannamarin

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
0 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit