Kerttu Rissanen kertoo terveydentilastaan: ”Tää viikko on ollut harvinaisen kurja!”

Entinen Salkkarit-näyttelijä Kerttu Rissanen, 28, kertoi aiemmin tällä viikolla olleensa ”super kipeänä ja kovassa kuumeessa”.

Lue myös: Surullinen päivitys! Kerttu Rissanen sairastui: ”Oon ollu super kipeenä ja kovassa kuumeessa…”

Nyt vuodelevossa oleva kaunotar on päivittänyt vointiaan huolestuneille seuraajilleen.

-Ilmoitus-

– Tää viikko on kyl ollu harvinaisen kurja! En oo pitkään aikaan ollu näin kipeenä, Kerttu kertoo Instagram-tarinoissaan.

Samalla hän kertoo käyneensä lääkärissä.

– Hyvä et menin lääkäriin! Oikeen helpottaa et on angiina ja sai antibiootit niin lähtee tää saatanallinen kurkkukipu! Rissanen jatkaa.

– Myös keuhkoputki ilmeisesti vähän tulehtunu ku tällanen mukava yskä ja tietty kaupan päälle kans poskiontelotulehdusta pukkaa. Mut kyl tää tästä!

– Täällä kova meno siis! hän lisää.

-Ilmoitus-

Kerttu ja hänen kihlattunsa näyttelijä Sami Uotila, 52, ovat olleet yhdessä lähes viisi vuotta. Pariskunta ihastui Salattujen elämien kuvauksissa.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

guest
3 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
hassukonna
hassukonna
2 vuotta sitten

Voi Kerttua. Hänellä on kanssa koko ajan jotain propleemaa…harmillista, mutta tarviiko näitä aina päivittää…en enää jaksa lukea, että mistä taas kiikastaa.

mika
mika
2 vuotta sitten

Syömishäiriö

Olli
Olli
2 vuotta sitten

Surullista kun sairastaa mutta ei tarvi kaikille huutaa.Kiitoksia tiedosta.Mullakin oli vaikka mitä aamulla tuli kurat housuun.voisko joku sääliä minua?kyllä tästäkin selvitään.nm.Nykäsen salarakas

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit