Iida Vainio ja Archie Cruz erosivat!

Kihlaus kesti vain kaksi päivää.

Kohublondi Iida Vainio, 19, julkaisi hetki sitten Instagram Stories -osiossaan pitkän englanninkielisen tekstin, josta voi päätellä, että suhde rokkari Archie Cruzin, 31, kanssa on tullut päätökseensä.

Vainio on muuttanut myös Instagram-tilinsä profiilikuvan mustaksi, ja piilottanut kaikki julkaisunsa tililtä.

– Ei, et ole puoliksikaan se mies, jona itseäsi pidät, Vainio kirjoittaa englanniksi.

– Olen niin kiitollinen siitä, etten tehnyt kanssasi vauvaa. Koska sinä et osaa rakastaa mitään, ellet hyödy siitä itse, hän jatkaa.

Voit lukea koko päivityksen alta:

Instagram / Iida Vainio

Iida vahvistaa eron IS:lle

Iida vahvisti eron myös Ilta-Sanomille tänään torstai-iltana.

– Pitää paikkansa, mutta en ole henkisesti siinä tilassa, että pystyisin tai haluaisin kommentoida asiaa sen enempää juuri nyt, vaisun oloinen Vainio kommentoi puhelimessa IS:lle.

Pikakihlaus ja yhteenmuutto

Pari vaihtoi sormuksia vain kaksi päivää sitten. Vainio kertoi myös muuttaneensa Cruzin luo asumaan.

– Kyllä, kyllä, mä olen muuttanut kamat hänen luokseen Kalasatamaan, Vainio kertoi OMG! -podcastissa.

Kaksikko tutustui toisiinsa Farmi Suomi -ohjelman kuvauksissa.

Vainion ja Cruzin rakkaustarina on ollut täynnä käänteitä, sillä pari ehti erota jo kertaalleen aiemmin.

Lue myös: 

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

Tilaa
Ilmoita minulle sähköpostilla
guest
3 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Peppi
Peppi
1 vuosi sitten

Siis ihan oikeesti… nyt odotetaan vaan, mistä Iida äitinsä kanssa haastavat toisen idiootin oikeuteen.

tohtori
tohtori
Vastaa  Peppi
1 vuosi sitten

just näin, nyt saa archie-boy sit venailla kutsua rosikseen koska petti ”lupauksensa! kyllä iita ja äitee homman hoitaa.
Tosin täysin mainostemppuhan toi oli! molemmilla pakko tarve saada julkisuutta keinoin miten vaan…idiootteja ovat!
Ei mulla muuta.

Ikävä totuus
Ikävä totuus
1 vuosi sitten

Kaikin tavoin näköjään täytyy yrittää pysyä julkisuudessa. Feikkiähän tuo kaikki on ollut alusta alkaen. Ellei ollut, niin Iida on vieläkin tyhmempi mitä luulin. Eikö se fotsal joukkue jo kaipaa manageria hommiin?

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit