Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti, 38, matkusti uudeksivuodeksi Dubaihin rakkauslomalle yhdessä mystisen rakkaansa kanssa.
Aitolehti ei ole malttanut olla jakamatta jatkuvasti upeita kuvia ja videoita matkaltaan. Tämäkös se saattaa joitain pakkasessa eläviä ottaa päähän todenteolla, sillä Martina on saanut järkyttävän määrän kritiikkiä koronahässäkän keskellä reissaamisestaan.
Lue myös: Eroja ja rakastumisia! Martina Aitolehti koki vaihderikkaan vuoden – Katso parhaat palat kuvina
Lukuisat ihmiset ihmettelevät matkustelua tiukkojen koronarajoitusten aikana.
– Fitnessguru näyttää esimerkkiä aikana, jolloin ei pidä matkustaa, kirjoittaa eräs Martinan Instagram-videon alle.
– Luulin, että koronan johdosta annetut suositukset koskevat kaikkia. Näköjään ei. Äärettömän typerää ja itsekästä. Jos tilanne ei olisi tämä, lähtisin toki itsekin. Kai hoitohenkilökuntakin lomaa tarvitsee ? Ei kai se katso aikaa eikä paikkaa. Sinä olet ihminen joka olet tosi paljon esillä. Sun pitäisi olla yksi niistä joka näyttää hyvää mallia tässä vaikeassakin tilanteessa, sanoo toinen.
– Lähinnä harmittaa, että koko suomi on täysin pysähtynyt ja kukaan ei liiku minnekään, mut nää somejulkkikset ei välitä mistään mitään, kolmas kirjoittaa.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Lue myös: Ohhoh, Martina Aitolehti ilakoi Dubain rantavedessä – Katso kuumat kuvat!
MATKAKOHDETTA KRITISOIDAAN MYÖS
Lisäksi Yhdistyneet arabiemiirikunnat, ja eritoten Dubai saa matkakohteena rajua kritiikkiä.
– En tajua miksi matkustaa noihin maihin missä todellisuudessa naiset arvostetaan koiraakin alhaisemmaksi arvoasteikolla, kirjoittaa eräs.
– ”Luksuskaupunki” jossa ihmisoikeudet poljettu täysin alas. Esim. vaimon ja lasten ruumiillinen kuritus on sallittua, lataa toinen.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
Lue myös: Urheilun täyteinen loma! Martina Aitolehti nauttii aurinkoisesta Dubaista täysin rinnoin – Kuvat!
Pitäähän uusi maksaja löytää! Ei kai kukaan kuvittele, että hänen tuloillaan ostellaan joka kuukausi monen tonnin laukkuja ja vaatteita. Jos nuo ovat tärkeimpiä asioita elämässä, ei ole väliä toimiiko moraalittomasti. Toimii itselleen parhaalla tavalla – kuten aina.
Täytyy olla todella sinisilmäinen uuden rakkautensa suhteen. Tai sitten tietää miehen rikollisen taustan, mutta rahat kiinnostaa. Tuo romanssi on tuhoon tuomittu. Kesällä jo uusi rikas mies kiikarissa.
Kai palautti rahat valmennettaville, jotka eivät päässeet treenimatkalle?
Ei tietenkään.
Ihmettelin miksi hän ei välitä mistään mitään. Matkustelee maasta maahan ja on hyvinvointivalmentaja. Tais Stefun poikkimeno olla liian rankka Martille.Nyt bilettää ja yrittää luoda lukijoille this is the great life style.
No en ihmettele yhtään jos tulee negatiivista palautetta ja paheksuntaa.
On niin epätoivoa täynnä, uus rahoittaja pitää saada keinolla millä hyväänsä. Silikoni ihmiset painii ihan omassa sarjassa ei edes Korona säännöt koske heitä niin sairaita ovat:( Alisti Stefua monen monta vuotta:(Miten monesti Stefu halusi erota mut eihän rahoittajaa voi päästä menemään, niin piimee akka:( Stefu jatkaa samaa rataa otti kovan,kylmän hyväksikäyttäjän taas jota elättää:( RYHDISTÄYDY STEFU!!! Ootko mies vai marjanpoimija??:)
Alapeukkupäivystys aktiivisena.