Hiljattain eronnut kohupari Stefan Therman ja Sofia Belórf viihtyvät jälleen yhdessä.
Ex-pariskunta kuvasi tänään Instagramiinsa Helsingin Esplanadin puistoa ravintola Savoyn terassilta. Ennen maiseman ihailuja kaksikko nautti herkkuaterian.
Alla kuvakaappaus Sofian Instagramista. Takana komeilee Helsingin tuomiokirkko. Vierässä sijaitsee myös Hotel Kämp.
Alla kuvakaappaus Stefanin Instagramista. Sama maisema.
Stefu yrittää myydä Espoon kotia
Therman julkaisi maanantaina Instagram-julkaisun, jossa hän kertoi olevansa myymässä ex-pariskunnan Espoon lemmenpesää.
Lue myös: Ou nou! Stefan Therman yrittää myydä hänen ja Sofia Belórfin entistä Espoon lemmenpesää!
View this post on Instagram
Erosivat kuukausi sitten
Stefan ja Sofia erosivat noin kuukausi sitten. Stefan tiedotti asiasta tuolloin Instagram-tilillään.
– Kaikella rakkaudella ja yhteisymmärryksessä haluan ilmoittaa että olemme eronneet Sofian kanssa! Toivon ettei asiaa puida sen enempää (sydän) voimaa ja valoa, Stefu kirjoitti julkaisemassaan tekstissä.
View this post on Instagram
Ensin katiska sou sit toi Stefan homma, ihan kun ei olisi Sofia tiennyt Nikon touhuista ja kaikesta. Sofian pitäs miettii että tekiskö ite elämälleen jotain vai elääkö aina vaan rikkaan miehen armoilla. Ei se raha tuo onnea vaan rakkaus.
Saattoi mennä Soffi Hankoon, viikon-
loppu reissulle!
Taitaa olla jo Lillarobertissa,
taisi löytyä jälleen maksaja…
No kuhan ei nyt vaan… Alkaa tursuu jo korvista….ei jaksaisi enää maanantaina lukea Sofian rolexi uutisia. Eipä oo Sofia enää esitellytkään samaa tahtiin Luxus elämäänsä eron jälkeen.. Stefun lompakolla elellessä esitteli maireasti ”prändiään” ( kuten hän itse sanoi).. Nyt ei taida saldo kestääkkään yksityiskoneita, rolexeja, Guccia ja kylpylöitä. Edes tätä ” sinkkunaisen boxia” ei ole näkynyt…tarkoittanee kaverin sohvalla majailua..
Heh.hyvä kirjoitus
Se on se vanha suola joka janottaa.
’No kunhan ei nyt vaan’, – tosiaan.
– Kovin on köyhää ollutkin Sofian
elämä, salaattia, koiraa ja kasvoja
lähinnä kuvannut Instassa.
Ketä kiinnostaa…. Turhimmat ihmiset mitä tiedän…. Tv jari
Uudet Mervi ja Matti
Ihme porukkaa…. Mitä ei tehdä kun bileä vaan… Huumeilla eletään… Ja lehdet seuraa näitä! Miksei kytät?
Menisivät vaan yhteen takas
Ihmisillä ois päiviteltävää taas.
Suhteen uudelleen lämmitys ei onnistu, se on kerran jo koettu ja toimimattomaksi todettu.
Niinpä,nämä pellethän halusi yksityisyyttä.
Kyllä se vosu osaa ja haista rahan perään. Taitaa tuo Stefukin olla ihan nössö ja reppana luuseri.
Kyllä tuota menoa on imetty rahat ja omaisuus. Hakeutuisivat molemmat hoitoon.
Mitkä rahat? Stefulla miljoonavelat ja ulosotossa käsittämättömät summat. Pappa betalar?
Pappa ei elä enää.
Rahat loppuu pian. Voi voi.
Lainarahaa… Tai pappa.
Samaa mieltä. Pelkään, että jommalle kummalle tai molemmille käy vielä huonosti. Eihän Sofian tuloilla millään elä Helsingissä. Pakko ottaa elättäjä. Niko oli fiksumpi, ei enää huolinut.
Mihin hoitoon, sinä olet ihmisiä ohjaamassa ja millä perusteilla? Katso peiliin, olisiko siinä työnsarkaa?
Kivahan se on jatkaa siitä, kun asiat sovitaan sopuisasti.