Oho mikä vatsa! Sara Sieppi poseeraa viimeisillään raskaana – kuva

Somevaikuttaja Sara Siepin synnytys lähestyy ja pian on h-hetken aika.

Somevaikuttaja Sara Sieppi jakoi Instagramissa koosteen helmikuustaan, joka näyttää olleen täynnä vauva-arkeen valmistautumista, matkustamista ja juhlia.

Sieppi kertoo viettäneensä lähes kaksi viikkoa Kreikassa kumppaninsa, jalkapalloilija Pyry Soirin luona.

– Sain viettää melkein pari viikkoa Kreikassa mun auringon luona mm. syöden ihania aamiaisia, Sieppi kirjoittaa.

Samalla vauvan tuloon valmistautuminen on alkanut näkyä konkreettisesti myös arjessa.

– Asiat konkretisoitui, kun meidän takapenkille ilmestyi turvakaukalo ja eteiseen rattaat, Sieppi kertoo.

Helmikuuhun mahtui myös juhlatunnelmaa, sillä Sieppi paljastaa saaneensa peräti kahdet babyshowerit.

Lue myös: Sara Sieppi julkaisi harvinaisen videon Pyry Soirin kanssa – vauvan sukupuoli paljastui!

– Sain unelmien babyshowerit! (ja vielä kahdet – ensin perheen ja sitten ystävien kanssa), Sieppi iloitsee.

Tuleva äiti kertoo viettäneensä vielä spontaania ravintolaelämää, mutta samalla kotona on tehty valmisteluja vauvaa varten.

– ”Onpas se iso” kommentteja on tullut spontaanisti aika monelta. Se on lähinnä hymyilyttänyt, koska onhan se totta, siellä kasvaa uusi elämä, Sieppi kirjoittaa.

Kuvakarusellin viimeisessä otoksessa Sieppi poseeraa peilin kautta otetussa kuvassa kotinsa eteisessä. Mustaan vartalonmyötäiseen asuun pukeutunut Sieppi pitää kättään raskausvatsansa päällä, joka korostuu tiukan asun ansiosta.

Lue myös: Raskaana oleva Sara Sieppi meni saunaan: ”menen omalla vastuulla”

Selaa kuvia alapuolelta:

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

guest
8 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit
Juupajuu
Juupajuu
1 kuukausi sitten

Kauan kestää tuon naisen raskaus kun jo viime joulun aikoihin kirjoitettiin ”viimeisillään raskaana”.

Trina
Trina
1 kuukausi sitten

Niinpä tämä paksusaaran raskaus on siitä erikoinen että levittää myös takapuolta ja poskia

Sandy
Sandy
Vastaa  Trina
1 kuukausi sitten

Voi sinua reppanaa kun pahuus ja ilkeys on saanut noin kovan otteen sydmmestäsi. Varmaan et voi nauttia omasta elämästäsikään kun olet noin pahassa hengessä.😧😟😞

Sandy
Sandy
Vastaa  Trina
1 kuukausi sitten

Kyllä puheista kuulee kuinka sydän on katkeruuden sappea täys. Oletko hakenut apua? Yleensä tuollaiseen tehoaa itsensä tutkiminen ja kun syy löytyy itsetutkistelun kautta tekee pesäeron sen pahuuden kanssa jota kantaa. ” yli kaiken varoittavan varjele sydämmesi sillä sieltä elämä lähtee.” On tärkeää pitää sydämensä puhtaana. Antaa ihmisille anteeksi, pyytää anteeksi, ei tuomita ,ei kostaa. Välttää kaikkinaista pahaa. Onnea matkaan🙏👍👩

Sandy
Sandy
Vastaa  Trina
1 kuukausi sitten

Kaunis on nainen aina kun on raskaana ja varsinkin Sara jolla on kauniit kasvot. Trina nimimerkki hae katkeruutees ja masennukseesi apua.

Manu
Manu
1 kuukausi sitten

Ei mikään ihme kun kantajakin on iso.

Sandy
Sandy
Vastaa  Manu
1 kuukausi sitten

No kyllä Sara on kaunis oli hän millainen oli. Missi on missi ja saattehan te yrittää mollata asia ei muutu miksikään. Piste! Kaunis Sara 🌷🌹🌷🙏👍

Sandy
Sandy
Vastaa  Sandy
1 kuukausi sitten

Ei näytä tämä Manukaan tajuavan raskaana olevasta naisesta mitään. Totta kai paino nousee ja muoto muuttuu. Ja näin tulee ollakin. Mene mammanpoika oppimaan ja opiskelemaan elämää ettet enää tekisi naurunalaiseksi enempää itseäsi. 😝😆

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit