Oho! Martina Aitolehden ja Stefan Thermanin tytär voittoon kansainvälisessä kisassa – Kuva!

Martina Aitolehti voi olla ylpeä äiti.

Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehden nuorin tytär Isabella Therman on voittanut viikonloppuna Espanjassa käydyn esteratsastuskilpailun.

Isabella osallistui CSI1-tason kilpailuun 110 senttimetrin luokassa, jossa ratsastetaan aikaa vastaan eli virhepisteet ja suoritusaika ratkaisevat sijoituksen.

-Ilmoitus-

– Mun pienen tytön ensimmäinen kansainvälinen voitto viikonloppuna ja saatiin ylpeänä kuulla meidän kaunis kansallislaulu 🇫🇮❤️, Martina kirjoittaa Instagram-julkaisussaan.

– Niin ylpeä tästä tytöstä joka todella on esimerkki siitä että kova työ ja sinnikäs harjoittelu tuottaa AINA tulosta, hän jatkaa.

Suomen loskakelit saavat toistaiseksi odottaa, sillä Martina ja Isabella on jäämässä toistaiseksi vielä Espanjaan treenaamaan.

– Me jäädään vielä kuukaudeksi Espanjaan hyppäämään ja hakemaan lisää rutiinia ja treeniä kesän tuleviin tavoitteisiin, Aitolehti paljastaa.

Lue myös: Martina Aitolehti podcastissa: Pettäminen on inhimillistä pitkissä suhteissa

Lopuksi Martina lisäsi julkaisuunsa motivaatiota antavan sitaatin:

-Ilmoitus-

“Uskalla unelmoida isosti – jokainen suuri tarina alkaa yhdestä rohkeasta ajatuksesta.”

Isabella on syntynyt vuonna 2012. Hänen isänsä on kohuliikemies Stefan Therman.

Katso kuva ja videot alapuolella olevasta julkaisusta tai Instagramista.

-Ilmoitus-

Lue myös: ”Sofia Belórfilta kiero temppu!” – Onko tämä liike liikaa Martina Aitolehdelle?

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

guest
0 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit