MS-tautia sairastavalta Kim Sainiolta pysäyttävä päivitys sairaalasta

Radio Rockin juontaja Kim Sainio säikäytti Instagram-seuraajansa julkaisemalla kuvan suoraan sairaalasängystä.

Kuvassa näkyy hänen kätensä, johon on kiinnitetty kanyyli. Tilanne näyttää ensisilmäyksellä vakavalta ja saa ajatukset laukkaamaan pahimpaan, vaikka ilmeisesti mistään vakavasta ei ole kyse.

– Radiogaala.fi etkot menossa, Kim Sainio vitsailee kuvantekstissä.

-Ilmoitus-

Taustalla saattaa olla Kim Sainion sairastamaan MS-tautiin liittyvä toimenpide, mikä selittäisi sairaalaympäristön ilman suurempaa dramatiikkaa.

Julkaisun paikkamerkintä osoittaa, että Sainio on hoidossa Helsingin Meilahden sairaalassa. Kyseessä on HUSin keskeinen yliopistosairaala ja yksi maan vaativimman erikoissairaanhoidon yksiköistä, joten hoitopaikka on Suomen huippua.

Instagram / Kim Sainio

Julkaisun kommenttikenttä on täyttynyt tsemppiviesteistä ja sydämistä.

– Tsemii…ja pitääpä alkaa skarppaa ite ku oon näköjää aivan amatööri tän etkotahdin kans, laulaja Olli Herman kirjoittaa sydän-emojin kera.

– Tänään on kyllä ollut kokeneen hörppy käytössä, Kim on vastannut takaisin.

-Ilmoitus-

Myös radiojuontaja Jussi Ridanpää ja tv-juontaja Ile Uusivuori ovat liittyneet tukijoukkoihin ja lähettäneet omat tsemppiviestinsä Sainiolle.

Kommenttiosio

Heräsikö ajatuksia? Kerro mielipiteesi. Tutustu kuitenkin sääntöihin.

guest
0 Kommenttia
Inline Feedbacks
Lue kaikki kommentit

Lue seuraavaksi

SUOSITTUA
TUOREIMMAT

Uusimmat kommentit